Customizable writing essays which will certainly satisfy our the needs you have. Our team has arrived for your business. We create innovative essays of excellent-excellence that connect with all of the standards custom papers

Ege Surfcasting Amatör Olta Balıkçıları Derneği

1. PAMUCAK TURNUVASI

 

 

EGE SURF CASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILARI DERNEĞİ (ESCO-DER)

İZMİR/ SELÇUK PAMUCAK 1 NCİ SURF CASTİNG AMATÖR BALIK YAKALAMA

TURNUVA ŞARTNAMESİ

 

 

İlgi  : T.C.Tarım ve Orman Bakanlığı, Su Ürünleri Gn.Md.lüğünün 08.082018 tarih ve 67852565-140.06-E.2351950 sayılı” Amatör Balıkçılık Yarışması “ Konulu yazısı.

Tarih : 24-25 KASIM  2018

Yer : PAMUCAK Sahili  – SELÇUK  / İzmir

Yarışma Başlama Günü ve Saati :  25 KASIM 2018 Pazar : 07:00

Yarışma Bitiş Günü ve Saati : 25 KASIM 2018 Pazar 17:00
Ödül Töreni : 25 KASIM 2018 Pazar 18:00

YARIŞMANIN AMACI:

 

EGE SURFCASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILARI DERNEĞİ  tarafından  düzenlenecek olan 1.nci İZMİR/ SELÇUK SURF CASTİNG AMATÖR BALIKYAKALAMA  TURNUVASI’nın  amacı Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığını tanıtarak , sevdirmek ve gelişmesine katkı sağlamak , olta ile balık avına özendirmekle birlikte, doğal hayatı ve ekolojik dengeyi koruma adına çevre bilincini geliştirmektir.

 

1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ kuralları çerçevesinde yapılacak olan bu yarışmada, dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecektir. EGE SURF CASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILARI DERNEĞİ bu yarışma için belirtilen tüm kurallarda ve ödüllerde değişiklik yapma hakkı vardır ve saklıdır.

YARIŞMA BİLGİLERİ:

EGE SURF CASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILARI DERNEĞİ tarafından düzenlenen bu yarışmaya katılım formunu dolduran , Amatör Olta Balıkçılığına gönül vermiş VATANDAŞLARIN oluşturacağı 2 KİŞİDEN OLUŞAN TAKIMLAR, Balık Avı Malzemesi Satan Firma ve İşletmelerin Takımları ile Müracaat etmeleri halinde Özel Devetli Yarışmacı Kapsamında ;  Şehit Yakınları ile Gazilerimiz ve Engelli Kardeşlerimiz Turnuvaya katılabileceklerdir. 2 kişiden oluşan Takımların ve Özel Davetli  sporcuların haricinde TEK ŞAHIS BAŞVURULARI YAPILABİLECEKTİR. TEK KİŞİ BAŞVURULARINDA ESCODERİN BELİRLEDİĞİ DİĞER TEK KİŞİ YARIŞMACILAR İLE 2Lİ TAKIM HALİNE GETİRİLECEKTİR. Takım yarışmacılarının  ESCO-DER e yapacağı KATILIM  bağışlar için banka hesap bilgileri aşağıdadır.( Minimum bağış miktarı kişi başı 50 Tl.dir)

 

BANKA HESABI:

Hesap Adı : EGE SURF CASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILAR DERN.

Banka : AKBANK-Karşıyaka-Sahil Şb.

İBAN NO: TR 50 0004 6001 1088 8000 1364 27

Hesap Numarası :  0136427

 

NOT: KARIŞIKLIK OLMAMASI ADINA HER BİR YARIŞMACI İÇİN AYRI AYRI EFT VEYA HAVALE YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

HAVALE VE EFT ÖDEMELERİNDE AÇIKLAMA BÖLÜMÜNE YARIŞACAK KİŞİNİN İSİM SOYAD VE CEP TELEFONU YAZILMASI ŞARTTIR.

KATEGORİ ve KONTENJANLAR:

Kategori ; Surf Casting Stili  Balık Yakalama Turnuvası

Kontenjan; Planlanan Katılım Miktarı : 100 Takım dan oluşan 200 Yarışmacı

YARIŞMA KURALLARI:

Bu yarışmada, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile ESCO-DER  tarafından aşağıda belirtilen kurallara göre yapılacaktır.Yarışma; 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ‘de belirtilen AvlanmasıTamamen Yasak olan ve Dönem Yasağı dışındaki türlerde yapılacaktır. Diğer türleri yakalayanlar ve yasal limit altındaki yakaladıkları balıkları suya iade etmeyenler diskalifiyeedilecektir.

1 -Yakalanan balığın hakemler tarafından kayıtlara alınması ve değerlendirmeye girebilmesi için Yasal Boy Limitlerinin  üzerinde olması gerekmektedir. Bu limitin alında olan balıklar değerlendirmeye girmeyeceği gibi , hemen suya iade edilmemeleri durumunda da iadeyi gerçekleştirmeyen yarışmacı,  İl Tarım, Hayvan ve Orman Müdürlüğü Gözlemcisine bildirilerek idari işlem uygulanacak, tekrarı halinde yarışmacı   diskalifiye edilecektir.

 

 

2- Yarışmaya katılanların ; sektörlerinde ateş yakması KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE Olacaktır, Selçuk Belediyesinin Sektörlere Dağıtacağı Tenekeler de Ateş Yakılacaktır. Ancak suya far veya her çeşit ışık tutması , diğer yarışmacılara rahatsızlık verecek şekilde yüksek sesle konuşması , müzik dinlemesi ve alkol kullanması yasaktır. Katılımcılar araçlarını sektörlerin arka kısmında kendilerine gösterilen alanlara park edeceklerdir. Bu kurallara uymayan katılımcılar  önce ikaz edilecek , tekrarı halinde diskalifiye edileceklerdir.

 

3- Yakalanan balığın ve takımın fotoğraf ve video çekimi sektörden sorumlu hakemler ve düzenleme komitesi tarafından görevlendirilen kişilerce yapılacak olsa da, her yarışmacı kendi çekimini yapmakta serbesttir.

 

4 –Sektörler 15 mt. genişlikte olacaktır,Sektörlerde Hakemlerin ve organizasyonu kayda almakla görevli kameraman ve fotoğrafçının dışında kimse bulunamaz..

 

5 – Balık yakalamak, sudan çıkartmak ve oltların atılıp çekilmesi ; suya 15 metrelik cephesi olan sektörlerden yapılacaktır.

.Yan taraftaki yarışmacılara  ayrılan 15 metrelik sektör alanına girilmesi,Yakalanan balık kıyıya çıkartılırken diğer takımların kullandığı malzemelere takılması, karışması kural ihlali sayıldığından yakalanan balık değerlendirmeye alınmaz. Bu durum sırasında gelişebilecek zararlardan ve diğer takımların malzemelerine verilen maddi hasarlardan ESCO-DER sorumlu değildir.YAKALANAN BALIKLAR SEKTÖR HAKEMLERİ TARAFINDAN İĞNEDEN ÇIKARTILACAK, kayıt altına alınacak , masa hakemlerine bildirilecek ve yarışmacıya iade edilecektir.

 

6–Yarışmacılar zorunlu sebeplerle sektör hakemlerine bilgi vererek yarışmayı bırakıp sektörlerinden ayrılırlarsa o ana kadar tuttukları balıklar ile değerlendirmeye alınırlar ve tekrar yarışmaya devam edemezler. Hakemlerin bilgisi ve izni olmadan sektörlerini terk eden yarışmacının yakaladığı  balıklar değerlendirmeye alınmaz ve o yarışmacı diskalifiye edilir. Yarışmacılar  sadece mecburi ihtiyaçlarını karşılamak için, hakemlerin bilgisi dâhilinde sektörlerini terk edebilirler.

 

7 – Her yarışmacı, en fazla 2 set olta (2 adet makine ve 2 adet kamış) ile avlanabilir ve bu setler için istediği kadar yedek malzeme (kamış, makine, misina, iğne, kurşun ve diğer malzemeler ) bulundurabilir.

8- Bu yarışmada 2 iğneli olta takımı kullanılmasına müsaade edilecektir. Yarışmacıların malzemeleri, yemleri ve oltaları yarışma süresince (oltalar su içinde olsa dahi) hakemler tarafından denetlenebilir.

9  –   Takımlar kendilerine ayrılan 15 metrelik sektör içerisinden  kıyıya dik atış yapmak zorundadırlar.

 

10 Her yarışmacı kendi can güvenliğinden sorumludur.

11- Turnuva esnasında Bot , Kakıç  vb.gibi yardımcı malzemelerin kullanılması yasaktır.

 

12- Turnuva esnasında  yarışmacılar,diğer yarışmacıların moral ve motivasyonunu olumsuz etkilememesi için zil,çan,sesli alarm kullanımı yasaklanmıştır, kullanan yarışmacılar ikaz edilecek,tekrarı halinde yarışma dışı bırakılacaktır.

 

13 – Turnuva Esnasında suya ışık tutulması yasak olup,suya ışık tutan yarışmacılar ikaz edilecek,tekrarı halinde ikinci uyarı verilemesi ile yarışmacının 3000 puanı silinecek,tekrarı halinde yarışa dışı bırakılacaktır.

14- Tüm yarışmacıların eşit şartlarda mücadele etmesi için ; Boru Kurdu , Yaprak Kurdu , Kırmızı Kurt , Sülünez , Madya , Yengeç , Mamun , Parça Karides ,coreana kurtları,bibi worm  dışında yem kullanımı yasak olup , kullanılması halinde kullanan yarışmacı diskalifiye edilecektir..

 

15 –  Şehit Yakını ve Gazilerimiz ile Engelli yarışmacılarımız hakem heyeti tarafından kendilerine tahsis edilen sektörlerde;  tüm Turnuva kuralları geçerli olmak koşulu ve Her türlü Bağış dan  muaf olarak turnuvaya katılabileceklerdir.

 

16- Turnuvada tek tip kıyafet / yarışmacı yeleği uygulaması olmayacaktır,yarışmacılar siyasi,ırkçı vs. motifler olmaması kaydı ile her türlü takım & firma forması giyebilecektir.Dernek,Federasyon,Sponsorlar,Kamu kurum ve kuruluşarı dışında bayrak,flama vs asılmayacaktır,Asan takımlar ikaz edilecek ve devam etmesi durumunda yarışma dışı bırakılacaktır.

 

17 – Turnuva esnasında yarışmacıların Yemek , Su ve Çay ikramları Selçuk Belediyesince  sağlanacaktır.

 

DİĞER HUSULAR

Her takım ve yarışmacısı 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve 4/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ile ESCO-DER tarafından belirlenmiş ve burada açıkça belirtilmiş kurallara uyacağını, yarışmaya katıldığı andan itibaren kabul etmiş sayılır.

 

Sektörlerin uzağında, yarışmacıları rahatsız etmeden misafirlerin ve yarışmacıların birbirleriyle tanışmaları ve kaynaşmaları için oluşturulacak alanda kayıt masasının yanı sıra çay, su ve benzeri ihtiyaçlar karşılanabilecektir. Bu alanda ESCO-DER tarafından sürekli olarak görevli bulundurulacaktır.

 

 

 

GÖREVLİLER, HAKEMLER ve TELİF HAKLARI

 

1 – Yarışma ESCO-DER tarafından görevlendirilmiş ; düzenleme komitesi, başhakem, sektör hakemleri, masa hakemlerinin idaresinde olacaktır. DERNEK  tarafından görevlendirilmiş kişiler organizasyonun düzenli yürütülmesi için yarışmacıların  ve hakemlerin ihtiyaçları ile ilgilenen kişilerdir. Görevlerini layıkıyla yerine getirebilmeleri için düzenleme komitesi uygun gördüğü hallerde görevli sayısında, yetkilerinde ve yerlerinde değişiklik yapabilir.

 

2 – ESCO-DER Düzenleme Komitesi organizasyonun tamamından sorumludur. Başhakem, sektör hakemleri ve masa hakemlerinin çalışmalarından ve tüm hakem heyetinin organize edilmesinden, sektör hakemleri görevli olduğu sektörlerden, masa hakemleri ise kendilerine ulaşan bilgilerin kayıt altına alınıp yarışmacılar , görsel ve yazılı basın ile paylaşılmasından ve yarışma sonunda ilan edilmesinden sorumludurlar.

 

3 – Sektör hakemleri 2 kişiden oluşur. Kamp alanları ve çadırları sorumlu oldukları sektörlerin arkasında ki uygun alandadır.

4 – Masa hakemleri, sektörlerden sorumlu hakemler aracılığıyla yakalanan balıklar hakkında tüm yarışmacılara ,Turnuva süresince 2 defa bilgi vermek zorundadırlar.

 

5 – Yarışmanın tüm yazılı ve görsel hakkı ile gelir getirici çalışmaları, raporları EGE SURFCASTİNG AMATÖR OLTA BALIKÇILARI DERNEĞİ ne aittir. Yapılan TV çekimlerinden, fotoğraflardan, raporlardan, makalelerden ve kitaplardan yarışmacılar, dernekler ve üçüncü kişiler hiçbir telif hakkı talep edemezler. Bu yarışmaya katılan herkes istendiğinde elindeki video, resim ve yazılı belgelerin birer kopyasını DERNEĞE  vermeyi kabul etmiş sayılır.

 

 

PUANLAMA

 

BALIK AZAMİ BOY(CM.) PUAN ÇARPAN
ÇİPURA 20 100 1.75
LEVREK 25 90 1.50
MİNEKOP 30 80 1.50
SARGOZ 21 70 1.00
MIRMIR 15 70 1.00
DİĞER TÜRLER 20 50 0.50

 

 

ÖDÜLLER

  1. Puanlama sonucu En Büyük Balık Yakalama ( TÜR ZORUNLULUĞU YOKTUR AVLANMA YASAĞI OLMAYAN HER TÜR GEÇERLİDİR) Dalında 1.’inci olan TAKIM ELEMANI’na ( 1 Kişiye) ESCO-DER tarafından yaptırılmış özel kupa ile birlikte Yarışmanın Ödül Sponsorları    tarafından ; captain Cast strong tele surf 4.25. Makine : AVRNGARD 7000 hediye edilecektir.

 

  1. Değerlendirme sonucu En Yüksek Puan Dalında dereceye giren 1. ‘inci , 2’inci ve 3.’üncü takımlara ,

 

ESCO-DER   tarafından yaptırılmış özel kupa ile birlikte Ödül Sponsor u tarafından sağlanan ;

1.’inci  gelen takıma  ;

2 ADET – BALZER KAMIŞ MAGNA NORDIC 3 parça 4.20 80-240 gr.

2 ADET – makine CAPTAIN WINCAST 8000 makine 

2.’inci gelen takıma ;

2 ADET – CAPTAİN Stinger 3 parça 4.20 

2 ADET – Makine captain cathcher surf 8000

3.’üncü gelen takıma ;

2 ADET – CAPTAİN HELİON HYBRİT 4.20 tele surf 

2 ADET – makine CAPTAIN FATOM 9000 

YUKARIDA YAZILI HEDİYELER HARİCİNDE YARIŞMA ALANINDA SÜRPRİZ HEDİYELERDE SİZLERİ BEKLİYOR OLACAK.

Her takım  tek bir dalda ödül kazanma hakkına sahiptir,iki dalda dereceye giren takımlara  yüksek değerdeki ödül verilecektir.

 

KURA ÇEKİMİ

22 KASIM 2018 Cumartesi  günü saat 14:00 da Hakem heyeti tarafından kura çekimi yapılarak sektörler belirlenecektir.Kura çekimi canlı bağlantı ile sosyal medya üzerinden yayınlanacak ve kura sonuçları Hakem Heyeti tarafından tutanak ile imza altına alınacaktır.

 

PROGRAM

Organizasyona gelen misafirlerin organizasyon komitesi, hakemler ve yarışmacılarla sohbet edebilecekleri bir alan oluşturulacak. Bu alanda ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri su, çay, tuvalet ve büfe mevcuttur. Organizasyon alanına gelen misafirlerin yarışmacıların sektörlerine girmeleri kesinlikle yasaktır. Yarışma alanına ulaşım, kamp ihtiyaçları ve EK yemek ihtiyaçlarını takımlar ile misafirler kendileri karşılayacak olup günlük  ekmek ve su gibi ihtiyaçları SELÇUK BELEDİYESİNCE  karşılanacaktır.

 

Yarışmanın sona ereceği zaman olan saat   25 KASIM 2018 saat 17.00 dan sonra yarışma boyunca tutulan balıkların raporları masa hakemleri tarafından incelenerek dereceye giren yarışmacılar  ile yakaladıkları balıkların ağırlıkları, boyları ve adetleri ilan edilecek ve verilecek ödüllerin hazırlığı yapılacaktır.

 

Yarışmaya katılan her yarışmacı  kendi sektörlerindeki atıklarını belirlenen bölgeye poşetleyerek bırakacaktır.

Günün sonunda yapılacak ödül töreni ile yarışmada başarılı olarak dereceye giren yarışmacılara hak ettikleri ödüller verilirken, günün ölümsüzleştirilmesi adına da fotoğraflar ve videolar çekilecektir.

 

Bu yarışma; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı , Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü’nün 08/ 08/ 2018 tarih ve 67852565-140-06-E2351950 Sayılı izni ile gerçekleştirilmekte olup ; 4/2 Tebliğin 9. Maddesinin 3.Bendi gereği “ yarışma süresince yarışmacılar dışındakilerin avcılık yapması yasaktır.

 

TURNUVA HAKEM HEYETİ ;

Baş Hakem :

Masa Hakemi :

Masa Hakemi :

Masa Hakemi :

Sektör Hakemler: 20 Kişilik Ekip

BAŞVURU FORMU

Acil durumlarda aranacak kişi telefonu
Acil durumlarda aranacak kişi telefonu
Matt Wile Authentic Jersey